Про нас

За 5 років існування організації Центр «Топ-Кая» має визначний досвід у сфері регіонального розвитку, розробки навчальних програм для різних цільових аудиторій, активізації та сприяння розвитку громадських ініціатив, роботи в сфері розвитку толерантності, міжкультурного та неформального навчання, європейської інтеграції.

У 2009-2011 роках Центр «Топ-Кая» спільно з чеською громадською організацією People in Need, Мережею «Громадські ініціативи України» ngonetwork.org.ua та іншими партнерами провів більше 100 тренінгів для громадських діячів та молоді, підтримав біля 40 малих проектів невеликими грантами, організував два стажування в Чеську Республіку. У 2010 році в Сімферополі був проведений Ярмарок локальних громадських ініціатив, що зібрав більше 100 учасників з різних областей України.

З 2008 року в місті Бахчисараї реалізується постійно діюча програма «Толерантність через мистецтво»,  за цей час в школі створено ремісничу майстерню, відкрито гуртки з декоративно-прикладного мистецтва для різних вікових категорій (в тому числі для жінок), створено Шкільний центр толерантності та добросусідства, розроблено та поширено методичні розробки та кейс про міжкультурне навчання, щороку відбуваються спільні проекти в цій сфері з партнерами в Чернівціях, на Закарпатті та в Одесі.

У грудні 2012 в Сімферополі зусиллями Центру «Топ-Кая» та партнерів був проведений БарКемп «Ідеї вголос», присвячений громадській журналістиці, - перший захід подібного типу в місті,який сприяв відвертому та цікавому діалогу громадських діячів, молоді та представників ЗМІ.

У 2013 році Центр «Топ-Кая» звертає більшу уваги на питання місцевого розвитку, міського середовища, громадського простору (public space) та розширю коло партнерів в інших секторах суспільства.
На стратегічному плануванні,що відбулося в травні 2013 році, місія Центру була уточнена і звучить наступним чином: "створення потенціалу для спільного забезпечення органами влади, бізнесом і людьми сталого розвитку територій через підвищення рівня менеджменту, реалізацію інноваційних та практично орієнтованих проектів і поширення кращих практик".

Фактично "Топ-Кая" переносить свій п'ятирічний досвід підтримки розвитку громадських організацій і локальних громадських ініціатив на роботу з усіма трьома секторами: неурядовим (НУО, ініціативні групи), державним (місцеві та регіональні органи влади) і приватним (малий бізнес).
Таким чином програмними пріоритетами "Топ-Кая" були визначені підвищення рівня менеджменту (capacity and managerial skills) в цих трьох секторах, реалізація проектів, що забезпечують практичне навчання зацікавлених сторін (learning by doing) і розповсюдження інформації та кращих практик у сфері регіонального та місцевого розвитку .
З функціональної точки зору робота буде складатися з таких видів діяльності, як (1) тренінги та консультування, (2) адміністрування грантових програм, (3) інформаційно-ресурсний центр, (4) консультування та розробка проектів, (5) управління проектами. Такий підхід дозволить організації не тільки запропонувати максимальні можливості з підвищення потенціалу своїм партнерам і клієнтам, але й забезпечить їй позицію лідера, найкомпетентнішого і надихаючого своїм прикладом інші громадські організації регіону.
З урахуванням специфіки і пріоритетів розвитку Криму як базового регіону для "Топ-Кая", послуги і діяльність "Топ-Кая" будуть затребувані в таких тематичних сферах як (1) сталий туризм, (2) культура як вектор економічного розвитку, (3) малий бізнес і зайнятість населення, (4) освіта та розвиток молоді.

ЦРР «Топ-Кая» є кримським партнером всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України» (ngonetwork.org.ua), що об’єднує організації, спрямовані на підтримку локальних ініціатив.