24 березня 2012 р.

Відбулася презентація проекту "Толерантна мистецтво в школі та громаді" для бахчисарайських вчителів художньо-естетичного спрямування


15 березня 2012 в Бахчисарайському Навчально-виховному комплексі «Школа-гімназія» пройшов семінар вчителів району художньо-естетичного спрямування. На семінарі керівником проектної діяльності Скворцовой Н.В. був представлений проект «Толерантне мистецтво в школі та громаді», реалізований в Бахчисараї Центром регіонального розвитку «Топ-Кая» за підтримки Програми «Посилення впливу громадянський суспільства» Міжнародного фонду Відродження.
Презентація проекту, а також його кінцевого продукту – Шкільного Центру Толерантності та Добросусідства, - є продовженням діяльності організації «Топ-Кая» з розвитку толерантності в Криму. В рамках конкурсу «Самоорганізація громадян для вирішення місцевих проблем: акумуляція кращих практик» програми «Посилення впливу громадянського Суспільства» Міжнародного фонду Відродження триває активна робота над проектом «Поширення практики навчання толерантності через декоративно-прикладне мистецтво» в молодіжному середовищі та серед працівників освіти презентаційно-методичним шляхом.
У попередніх проектах організації спільно з Бахчисарайською школою-гімназією вдалося об’єднати за спільною справою толерантної творчості представників трьох найбільших національностей Криму та надати їм можливість творити в єдиному товаристві на спільне благо. Маючи досвід з реалізації багатьох проектів у цій сфері, Центр «Топ-Кая» зараз готує матеріали, що сприятимуть обміну досвідом з іншими організаціями, що також працюють сфері навчання толерантності.
В рамках проекту «Поширення практики навчання толерантності через декоративно-прикладне мистецтво» буде створена презентація діяльності організації «Топ-Кая» з розвитку толерантності та методичний посібник, в якому буде розповсюджено досвід нової навчальної методики, що буде базуватися на проведенні паралелей між різними культурами та вивчення особливостєй ціх культур у взаємодії та розвитку. Також в рамках проекту буде підготовлено навчальний кейс, що може використовуватися при навчанні майбутніх педагогів або перепідготовці працюючих вчителів.
Завдяки інформаційнім та презентаційнім матеріалам з'явиться можливість вікористовувати позитивний досвід Центру «Топ-Кая» у формуванні толерантного навчання не тільки в шкільному середовіщі, але і в суспільстві в цілому.

*           *           *

Метою проекту «Поширення практики навчання толерантності через декоративно-прикладне мистецтво», що здійснювався Центром регіонального розвитку «Топ-Кая» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”  є поширення інформації про успішний досвід впровадження в школі навчання з питань толерантності.


Немає коментарів:

Дописати коментар